Bratislavská pohotovostná motorizovaná jednotka (PMJ), pohotovostný policajný útvar (PPÚ) a poriadkoví policajti z Malaciek zasahujú pri nepokojoch v obci Plavecký Štvrtok. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Prišlo tam k požiaru rodinného domu a k bitke približne medzi 100 obyvateľmi. „Po príchode policajtov na miesto po nich obyvatelia kolónie hádzali kamene,“ uviedla polícia.

Počas služobného zákroku došlo aj k napadnutiu policajta. „Policajti použili varovný výstrel do vzduchu. Muž podozrivý z útoku bol zadržaný a predvedený na príslušné policajné oddelenie. Na mieste naďalej zasahujú policajti, hasiči a záchranári,“ doplnila polícia.

POČAS UPLYNULEJ NOCI POLICAJTI OPAKOVANE PREVEROVALI OZNÁMENIA OBYVATEĽOV KOLÓNIE V PLAVECKOM ŠTVRTKU

PLATÍ AJ V TOMTO PRÍPADE DÔVERUJ, ALE PREVERUJ⁉️….POLICAJTI OPAKOVANE PREVEROVALI OZNÁMENIA OBYVATEĽOV KOLÓNIE V PLAVECKOM ŠTVRTKU☎️🔄Medzi obyvateľmi minoritnej skupiny v tzv. časti Kolónia v obci Plavecký Štvrtok dochádza k vzájomným konfliktom, ktoré následne neváhajú, bez ohľadu na ich závažnosť, oznamovať na tiesňovú linku. Ani počas uplynulej noci tomu nebolo inak. Na operačnom stredisku sme prijali niekoľko oznámení s podobným obsahom, ktorý sa týkal väčšinou sporov v rámci občianskeho spolunažívania. Každé z týchto oznámení je preverené hliadkou PZ, no nie je výnimkou, že po príchode policajtov na miesto sa hodnovernosť niektorých oznámení nepotvrdí, prípadne je postačujúce ich riešenie dohovorom.Policajti však danej lokalite naďalej venujú zvýšenú pozornosť s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Bratislavský kraj dne Úterý 22. září 2020

Zdroj:http://www.nazahori.sk/