Veľká Ida

V sobotu v čase 15:20 hod mladá vodička zrazila osobným motorovým vozidlom iba 6-ročného chlapca z obce Veľká Ida. Podľa vyjadrenia rodičov zrazeného chlapca mala vodička 6-ročného Justina zraziť tak, že vyšla na obrubník potom čo jej do jazdnej dráhy  vbehol pes, následne spanikárila a narazila do chlapca ktorý sa hral na chodníku.

Prednou stranou vozidla narazila do chlapca, ktorého vymrštilo cez kapotu tá následne vozidlo nezastavila, ale  z miesta činu ušla. Na miesto nehody bola privolaná RZP-čka, ktorá 6-ročného Justina previezla do Košickej nemocnice. Podľa slov rodičov chlapca, jeho zdravotný stav je velmi vážny  a má za sebou  druhu operáciu lebky.

O stanovisko k danej veci sme požiadali aj kpt. Jaroslava Ličáka oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeĺstva PZ v Košiciach. 

Dňa 3.10.2020 v čase o 15:20 hod. došlo vo Veľkej Ide v okrese Košice okolie k dopravnej nehode, pri ktorej 25-ročná vodička z okresu Košice okolie viedla motorové vozidlo zn. Renault, v smere od Šace do obce Veľká Ida. V obci Veľká Ida obchádzala skupinu osôb stojacu pri pravej krajnici, pričom do cesty od skupiny jej vybehol pes.
V tom čase z ľavej strany cesty na pravú prebehoval 6-ročný chlapec, ktorého si všimla až tesne pred zrážkou. Po dopravnej nehode v strese nezastavila, pokračovala na obec Perín. Následne odišla do obce Komárovce, kde na Obvodnom oddelení PZ oznámila, že mala dopravnú nehodu. Maloletý účastník dopravnej nehody bol sanitkou odvezený do NsP. Vodička bola podrobené dychovej skúške s negatívnym výsledkom.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV