ÚTOK S MAČETOU ZA BIELEHO DŇA: POLICAJTI ZADRŽALI 5 OSÔB

Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z ublíženia na zdraví.

Polícia SR – Trnavský kraj

K incidentu došlo v utorok, v poobedných hodinách. Súrodenci a ďalší dvaja muži z Plaveckého Štvrtku, si údajne v obci mali hľadať prácu.

Ľuďom v dedine ponúkali pomoc pri stavebných úpravách. Keď sa domáci snažili päticu požiadať, aby odišli z dediny preč, vznikla medzi nimi roztržka.

Jeden z nich najskôr zatlačil 47-ročného miestneho muža kontajnerom o aute a neskôr sa pridali k útoku aj ostatní z partie.

Na muža sa zahnali mačetou a potom ho fyzicky neznámym predmetom napadli. Mužovi spôsobili zlomeniny viacerých častí tváre s dobu liečenia 4 až 5 týždňov a dali sa na útek.

Krátko na to ich všetkých zadržali policajti z Hlohovca a umiestnili do cely policajného zaistenia. Policajti ich na základe dôkazov obvinili a predložili spis prokurátorovi, ktorý bude rozhodovať aj o väzobnom stíhaní pre dvoch z nich (35 a 21 rokov).

V zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky.  Keď,že incident sa stal počas núdzového stavu piatim mužom zato  hrozí viacnásobný trest.

Útok s mačetou

ÚTOK S MAČETOU ZA BIELEHO DŇA: POLICAJTI ZADRŽALI 5 OSÔB Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z ublíženia na zdraví. Polícia SR – Trnavský kraj K incidentu došlo v utorok, v poobedných hodinách. Súrodenci a ďalší dvaja muži z Plaveckého Štvrtku, si údajne v obci mali hľadať prácu.Ľuďom v dedine ponúkali pomoc pri stavebných úpravách. Keď sa domáci snažili päticu požiadať, aby odišli z dediny preč, vznikla medzi nimi roztržka. Jeden z nich najskôr zatlačil 47-ročného miestneho muža kontajnerom o aute a neskôr sa pridali k útoku aj ostatní z partie. Na muža sa zahnali mačetou a potom ho fyzicky neznámym predmetom napadli. Mužovi spôsobili zlomeniny viacerých častí tváre s dobu liečenia 4 až 5 týždňov a dali sa na útek. Krátko na to ich všetkých zadržali policajti z Hlohovca a umiestnili do cely policajného zaistenia. Policajti ich na základe dôkazov obvinili a predložili spis prokurátorovi, ktorý bude rozhodovať aj o väzobnom stíhaní pre dvoch z nich (35 a 21 rokov). V zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Čtvrtek 22. října 2020

“Pri najčastejšie sa vyskytujúcich trestných činoch, ako je napríklad ublíženie na zdraví, krádež, sprenevera či podvod, je počas trvania núdzového stavu trestná sadzba stanovená na desať až 15 rokov, pri trestnom čine útoku na verejného činiteľa 12 až 20 rokov, pri trestnom čine všeobecného ohrozenia na 20 až 25 rokov,” vymenúva polícia. Sprísnenie trestov sa týka aj najzávažnejších trestných činov proti ľudskému životu.

Zdroj: https://www.facebook.com/watch/policiaslovakia/