Na Rómskej pop- scéne sa objavili dvaja bratia 22-ročný Lukáš a  27-ročný Pavel Milkovi pôvodom z Haviřova  žijúci v Bohumíne. Lukáš sa venuje hudbe od 5-rokov. Hra na hudobných nástrojoch  a to na klávesách a gitare. K hudbe ich od mala viedol otec ktorému sú vďační nie len za to, že ich viedol k hudbe  ale aj  za všetku obetavosť ktorú pre nich a celú rodinu vynaložil.

Vypočujte si cover verziu ktorú prespieval Lukáš originál: Toni Braxton “Fairy Tale”

Bratia Milkovi robia hudbu v Jazzovom a funkovom štýle, preto je značne celkom iná než bežná rómska- folklórna huba. A práve pre ich zaujímavú a netradičnú hudbu a farbu hlasov si ich v roku 2019, pozval na najväčší  rómsky  festival sveta, ktorý sa koná tradične každý rok v Poľsku v Ciechocinku, samotný veľmi známy spevák a moderátor Don Vasil v úvode povedal, že  bratia Milkovi sú jeho najobludnejší duet.

Lukášovi pre dvoma rokmi zomrela jeho mladá priateľka na cystickú fibrózu, následne pre ňu zložil pieseň pod názvom Me tut kamav pale, čo v preklade znamená Já ťa chcem mať späť

Bratia Milkovi chystajú zbrusu nové piesne samozrejme v Jazzovom a funkovom  štýle, ktoré si ich oni sami tvoria. Podľa ich slov ako sa vyjadrili pre PRESS.TV,  ich fanúšikovia sa máju načo tešiť.

Otec Bratov Milkovcov a Lukáš s nebohou priateľkou

Redakcia spravodajstva PRESS.TV