Redakcia spravodajstva PRESS.TV dodáva, že video ktoré žena zavesila na sociálnu sieť facebook pred 5 hodinami, zdieľalo doposiaľ viac než 10 000 tisíc užívateľov.

V obci Dulovce v komárňanskom okrese sa občianka dožadovala od odbernej skupiny oprávnení na úkony. Ľudia čakajúci na testovanie ju pustili pred seba, pretože sa údajne mala predstaviť, že je z hygieny.

Policajt, ktorý je súčasťou odbernej skupiny sa v čase príchodu osoby na miesto nachádzal v miestnosti, kde občania čakali na výsledky testovania, aby vedel koľkých môže pustiť dnu. Na miesto incidentu privolal veliaceho vojaka a policajnú hliadku. Občianka si situáciu natáčala na telefón a následne video zverejnila.

Keďže nemala rúško, policajt ju vyzval, aby si ho nasadila. Výzvu poslúchla. Tiež bola vyzvaná, aby opustila priestor a nebránila ostatným v testovaní. Osoba poslúchla a po dohode s policajnou hliadkou odišla na obvodné oddelenie, kde podala trestné oznámenie.

Mala podozrenie zo spáchania trestných činov poškodenia zdravia a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Nadriadený preverí aj postup policajtov na mieste.

https://www.facebook.com/deniska.hnidkova/videos/382361596288218/

Zdroj:https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3857904080906452